تحلیل آزمون میانبر موفقیت
در کنکور

یکی از تکنیک‌های کلیدی رتبه‌های برتر علاوه بر شرکت در کلاس کنکور آنلاین تحلیل آزمون می باشد.

چهار جلسه اول دوره های جاست تست شیمی رو رایگان ببین

نکته و تست های غرب آنلاین

دوره های شیمی

دوره های ریاضی و فیزیک

تحلیل آزمون در کنکور

علاوه بر شرکت در کلاس کنکورآنلاین، شرکت در آزمون‌های آزمایشی نیز یکی از بهترین گزینه‌ها برای پیشرفت در مسیر کنکور است. روشی که پیشنهاد مشاوران و دبیران غرب آنلاین نیز می‌باشد چرا که در این صورت دانش آموزان می‌توانند روش صحیح آزمون دادن را تجربه کنند و مدیریت جلسه را نیز فرا بگیرند و آن را تقویت کنند. 

مزایای تحلیل آزمون

شما میتوانید بعد از شرکت در آزمون‌های آزمایشی غرب آنلاین، تحلیل نتایج آنها را به کمک اساتید ما بررسی نمایید. این کار از مزایای زیادی برخوردار است که مهمترین آنها عبارتند از:

  • شما میتوانید نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و تمرکز بیشتری بر روی آن درس داشته‌باشید.
  • همچنین با نقاط قوت خود آشنا می‌شوید و متوجه خواهید شد که پاسخ چه سوالاتی را کاملا درست داده‌بودید.
  • با آمادگی بیشتر در آزمون‌های بعدی شرکت می کنید و در نهایت، در جلسه کنکور با اعتماد به نفس و آمادگی کامل حاضر خواهید شد.
  • بعد از چند دوره آزمون آزمایشی و تحلیل آزمون ها، شاهد پیشرفت های چشم گیری در درصدهای خود خواهید بود.


 

Test analysis
تحلیل آزمون و تاثیر آن بر پیشرفت کنکور

تحلیل آزمون و تاثیر آن بر روی پیشرفت در کنکور

تحلیل آزمون برای بسیاری از امتحانات و آزمون های مهم انجام می‌شود و کنکور مهم‌ترین آنها است. اکنون درصد بالایی از دانش آموزان به دنبال آمادگی هر چه بیشتر در نبرد کنکور هستند و تحلیل آزمون کمک شایانی به آنها خواهد کرد. متخصصان اعتقاد دارند تحلیل آزمون از خود آزمون‌ها مهم‌تر است. از همین رو کارشناسان ما در مجموعه غرب آنلاین، تمرکز خود را روی این موضوع گذاشته‌اند و در کنار برگزاری آزمون‌های آزمایشی، نتایج آزمون ها را هم به خوبی برای شما تحلیل خواهند کرد.

تحلیل آزمون به معنای بررسی دقیق سوالات بعد از آزمون است. این یعنی به همان میزان که برای خود آزمون وقت گذاشته‌اید، باید برای تحلیل آزمون و فکر کردن در مورد نتیجه آن هم وقتی کنار بگذارید.
سوالات آزمون به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • سوالاتی که به آنها پاسخ درستی داده‌اید.
  • سوالاتی که پاسخ اشتباهی به آنها داده‌اید.
  • سوالاتی که اصلا پاسخ به آنها نداده‌اید.

طبیعی است که استراتژی شما برای هر یک از این موارد باید متفاوت باشد.

تکنیک های تحلیل آزمون

به این موضوع اشاره شد که سوالات آزمون ها به سه نوع تقسیم می شوند. در تکنیک های تحلیل آزمون که توسط مشاورین مجموعه ما به شما عزیزان آموزش داده خواهد شد، راه حلی برای هر یک از آن ها وجود دارد:


 

سوالات پاسخ داده شده

در نتایج تحلیل آزمون که در اختیار شما قرار می گیرد، قطعا می بینید با توجه به مطالعات خود به چندین سوال پاسخ درست داده اید. این دسته از سوالات نشان دهنده نقاط قوت کار شماست؛ البته در صورتی که به صورت شانسی به سوالات پاسخ نداده باشید که این کار هرگز توسط مشاوران ما توصیه نمی شود. تنها در زمانی که خیالتان از بابت سوالات راحت است، باید به آن پاسخ داده شود.

با شناسایی نقاط قوت و کار کردن بیشتر روی آن ها می توانید در آزمون های بعدی با سرعت بالاتری به آن ها پاسخ دهید. متاسفانه بسیاری از نکات و مباحث فرار هستند و باعث می شوند برای آزمون های بعدی از ذهن شما بروند. پس با دانستن این گزینه ها، مباحث نیز از ذهنتان محو نخواهد شد.

سوالات با پاسخ اشتباه

 در سوی دیگر سوالات دیگری به اشتباه پاسخ داده شده اند که این نمره منفی را برای دانش آموزان در پی دارد. دانستن این نقاط ضعف و تبدیل کردنشان به نقاط قوت سبب پیشرفت در آزمون ها می شود. در شرایطی که دانش آموزان زیادی به این نکته توجهی ندارند، شما می توانید از دیگران جلو بزنید.  

 

سوالات بدون پاسخ

برخورد با این نوع از سوالات تقریبا مشابه با مورد قبلی است. حتما دلیلی برای پاسخ ندادن به یک سوال وجود دارد و باید آن را پیدا کنید. برای نمونه فرصت نکردن برای پاسخ دادن به آن سوال می تواند دلیل مهمی باشد. برای این منظور باید تکنیک های زمان بندی را بهتر درک کنید. علاوه بر آن، عدم اطلاعات کافی در مورد آن مبحث هم دلیل قابل توجه دیگری به شمار می رود.