آموزشیاخبار کنکورمشاوره کنکورمقالات

تغییرات کنکور1402 (آخرین اخبار)

داوطلبان و شرکت کنندگان کنکور علاوه بر شرکت در کلاس آنلاین کنکور می بایست تغییرات کنکور1402 را مطالعه و متناسب با این تغییرات مطالعه ی خود را آغاز کنند. کنکور 1402 در روزهای اخیر یکی از پربحث ترین صحبت های فضای مجازی بوده است به گزارش آخرین اطلاعیه ی سازمان سنجش در خصوص کنکور 1402 چهار تغیییر مهم در کنکور اعمال خواهد شد. داوطلبان میتوانند با آگاهی از این تغییرات برنامه ی درسی خود را تنظیم نمایند تا در کمترین زمان بیشترین نتیجه را دریافت نمایند.

تغییرات کنکور 1402

این تغییرات بر اساس تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است و شامل:

  • حذف دروس عمومی
  • افزایش تاثیر معدل
  • برگزاری دو کنکور در سال
  • حذف زیرگروه ها و ضرایب درسی آنها

حذف دروس عمومی از کنکور 1402

بر اساس این تغییرات، کنکور 1402 تنها شامل دروس اختصاصی رشته ها می باشد و زمان پاسخگویی به سوالات اختصاصی افزایش میبابد. غرب آنلاین توصیه می کند برای تست زنی سوالات اختصاصی همچنان به زمانبدی و تایمرگذاری اهمیت دهید. آیا دروس عمومی را به کلی حذف کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم دروس عمومی در کنکور حذف شده است اما تاثیر آن در معدل شما حذف نشده است در نتیجه برای کسب نمرات بالا از این دروس میبایست در سال تحصیلی خود مطالعه کافی را داشته باشید.

افزایش تاثیر معدل

در چند سال اخیر شاهد تاثیر معدل در کنکور بوده ایم و این امر سبب شده است اهمیت معدل در سال‌های تحصیلی برای دانش آموزان پررنگ تر شود. در کنکور 1402 به صورت قطعی تصویب شده است 40 درصد معدل نهایی پایه ی دوازدهم بر روی کنکور موثر است.
همانطور که در کلاس کنکور آنلاین صحبت کرده ایم داوطلبانی که معدل خوبی دریافت نکرده اند میتوانند با مطالعه کافی و شرکت در کلاس کنکور مجازی  مجدد در سه نوبت دی، خرداد و شهریور در امتحانات شرکت کنند و در صورت دریافت نمره ی بالاتر، نمره ی فعلی جایگزین نمره ی قبلی آنها می شود.

جدول تاثیر معدل در سال‌های آینده

سال کنکور میزان تاثیر معدل بر کنکور
1402-1403 فقط پایه دوازدهم به میزان 40 درصد تاثیر قطعی
1403-1404 فقط پایه دوازدهم به میزان 50 درصد تاثیر قطعی
1404-1405 پایه ی دوازدهم و یازدهم به میزان 60 درصد تاثیر قطعی
1405-1406 و پس از آن پایه ی دهم، یازدهم و دوازدهم به میزان 60 درصد تاثیر مستقیم در نمره ی کل نهایی

 

برگزاری دو کنکور در سال

یکی از دلایل عدم دریافت نتیجه ی مطلوب در کنکور، استرس و اضطراب در جلسه ی آزمون بوده است حال با توجه به تصمیمات شورای عالی، کنکور در دو بازه ی مختلف برای داوطلبان برگزار می گردد. داوطلبان می توانند در هر دو نوبت شرکت کنند و پس از اعلام نتایج، بهترین نتیجه به عنوان نمره ی آزمون در نظر گرفته می شود.
این تصمیم کمک می کند در صورت عدم دریافت نمره ی قبولی در نوبت اول دانش‌آموزان تلاش خود را در نوبت دوم افزایش دهند تا نتایج دلخواه به دست آوردند.

حذف زیر گروه ها و ضرایب درسی

در سالهای اخیر داوطلبان بر اساس رشته و شغل مد نظر خود، ضرایب و زیرگروه های درسی خود را شناسایی و براین اساس به مطالعه می پرداختند در سال آینده زیر گروه رشته ها و ضرایب آنها حذف می گردد و اهمیت دروس برای تمامی رشته ها یکسان خواهد بود.

و در پایان

داورطلبان برای ارسال سوالات خود میتوانند از طریق شماره تماس 09193178236 و صفحه ی اینستاگرام غرب آنلاین با پشتیبانان و مشاوران ما در ارتباط باشند.

5/5 - (3 امتیاز)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا